KONST / Litografier / Färglitografi 13956464
nr 1395 6464
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färglitografi, 2 st, 260-350 upplaga. Signerad. Motivet: 31x43-33x45, yttermått inklusive ram: 46x56-52x66 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 3 maj 2021
kl 18:55:59
3/5 16:31:24
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman